Cięcie laserem oraz plazmą Kielce

Technologia cięcia laserem jest najlepszą metodą obróbki dla detali płaskich wymagających wysokiej precyzji cięcia. Cięcie laserowe jest najnowocześniejszą metodą termicznej obróbki materiału. Charakteryzuje się dużą precyzją i szybkością. W porównaniu z cięciem plazmowym jest bardziej uniwersalne. Umożliwia bowiem obróbkę różnych rodzajów stali oraz metali nieżelaznych. Oferujemy usługi cięcia plazmą oraz laserem w Kielcach.  

ciecie laserem i plazma blach Kielce świętokrzyskie

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserem to przede wszystkim wysoka wydajność procesu produkcji. W krótkim czasie możemy wycinać dowolne kształty nie wymagające dodatkowej obróbki. Powtarzalność produkcji sprawia, że ten rodzaj obróbki stali jest opłacalny ekonomicznie.    Posiadamy laser o mocy 4kw, pracujący na stole roboczym o wymiarach 1500×3000. Ciecie – stal nierdzewna do 12mm , stal czarna 18mm , aluminium 8mm. Uniwersalność cięcia laserowego  i jego precyzja sprawia, że ta metoda wypiera dotychczasowe metody

zalety cięcia plazmą

Cięcie plazmą charakteryzuje się minimalnym wpływem na strukturę ciętego materiału oraz małą szczeliną cięcia. Ważną zaletą jest także duży zakres grubości ciętego materiału bo aż do 160mm.  Proces obróbki można także zautomatyzować. 

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszym Doradcą

Zadbamy o pomoc przy wyborze wyborze odpowiednich materiałów