Metale kolorowe

Metale nieżelazne, zwane metalami kolorowymi to szeroka grupa metali niezwierających żelaza w swym składzie.  Do metali kolorowych zalicza się m.in. miedź, cynk, cynę, ołów i aluminium, a do stopów mosiądz i brąz. Posiadają one  różnorodne właściwości fizyczne, chemiczne, mechaniczne  co sprawia, że znajdują one liczne, często specjalistyczne zastosowania w różnych gałęziach przemysłu.

Jesteśmy wiodącym dostawcą metali kolorowych. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę wyrobów z miedzi oraz z jej stopów – brązu i mosiądzu. 

metale kolorowe Kielce Tramet-2

Produkty Metale kolorowe
w Kielcach woj. świętokrzyskie

Blacha miedziana

Blacha miedziana jest doskonałym rozwiązaniem dla pokryć dachowych. Miedziane dachy są bardzo trwałe i zachowują swoje właściwości na długie lata. Blachy miedziane znajdują zastosowanie także w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym czy samochodowym.

Rury miedziane

Rury miedziane można stosować do instalacji zimnej i ciepłej wody, centralnego ogrzewania, instalacji gazowych, chłodniczych, klimatyzacji. Rury miedziane występują w trzech stopniach twardości: jako miękkie, półtwarde i twarde.

Kątowniki Miedziane

Kątowniki miedziane charakteryzują się wysoką odpornością na korozję dodatkowo łatwo poddać je obróbce mechanicznej. Z tych powodów znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i architekturze. 

blacha cynkowa

Blacha cynkowa znajduje szerokie zastosowanie jako pokrycia dachowe, elewacje oraz w systemach odwodnienia dachu. Jako to w 100% naturalny materiał budowlany, który jest przyjazny dla środowiska. 

Pręty miedziane

Powszechnie używane pręty miedziane, które występują jako oszynowanie przy tworzeniu rozdzielnicy wysokiego i niskiego napięcia. Stosuje się je też do wytwarzania złączy kablowych, szyn zbiorczych, przewodów wielkoprądowych.

taśmy cynkowe

Taśmy cynkowe  zapewniają długotrwałą, aktywną ochronę przez korozją nawet w bardzo wymagających warunkach atmosferycznych. Wykorzystuje się je do zabezpieczania różnego typu powierzchni żelaza, stali.

Galeria produktów miedzianych oraz cynkowych

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszym Doradcą

Zadbamy o pomoc przy wyborze wyborze odpowiednich materiałów