Materiały ścierne

Materiały ścierne służą do wygładzania różnego rodzaju powierzchni. Wykorzystuje się w tym celu właściwości ziarna ściernego, dzięki którym możliwe jest skrawanie materiału obrabianego . Materiały ścierne charakteryzują się dużą twardością i odpornością termiczną. 

Do naturalnych materiałów ściernych zaliczamy: diament, szmergielczy piaskowiec. Syntetyczne materiały ścierne to: sztuczny diament, węglik krzem.  Syntetyczne materiały ścierne mogą być wykorzystane niemal do każdego rodzaju podłoża. od drewna po ceramikę, kamień czy szkło. 

Materiały ścierne to m.in. papiery ścierne, krążki ścierne, tarcze ścierne, trzpienie.  

materiały ścierne Tramet-2 Kielce

Propozycja materiałów ściernych
w Kielcach woj. świetokrzyskie

Krążki ścierne

Krążki ścierne to gama produktów przeznaczonych do obróbki i przygotowania przedmiotów z metalu czy szkła. Krążki ścierne znajdują zastosowanie w meblarstwie, budownictwie czy też szeroko rozumianej branży konstrukcji stalowych. 

Tarcze lamelkowe

Tarcze lamelkowe to inaczej tarcze listkowe lub ściernice lamelkowe.  Wyróżniamy tarcze lamelkowe trzpieniowe, nasadzane oraz talerzowe. Tarcze lamelkowe znajdują zastosowanie m.in do usuwania rdzy, wygładzania szwów spawalniczych. 

Pasy na oponkę szlifierską

Pasy na oponkę szlifierską z wytrzymałego płótna służą do obróbki stali, stali szlachetnej. Oferujemy duży wybór granulacji co zapewnia, że niewielkim nakładem pracy osiągnięty zostanie założony cel. Dostępne różne granulacje podłoża.  

dyski i koła Scotisch-Brite

Dyski i koła włókninowe Scotch-Brite™ znajdują zastosowanie do wykańczania obrabianych materiałów.  Doskonale sprawdzają się do usuwania rys i zadrapań, zostawiają równomiernie
wykończoną powierzchnię. 

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszym Doradcą

Zadbamy o pomoc przy wyborze wyborze odpowiednich materiałów