rury stalowe Kielce Tramet 2

Rodzaje rur stalowych

Rury stalowe wykorzystywane są przede wszystkim w różnego rodzaju instalacjach m.in do budowy sieci przemysłowych, jako elementy konstrukcyjne w budownictwie czy też w przemyśle samochodowym. Ich zastosowanie w różnych branżach determinują takie parametry jak: średnica, grubość ścianki, gatunek stali oraz sposobu produkcji. Rury stalowe podzielić możemy ze względu na wykonanie końców (rury z końcami gwintowanymi, rury z końcami gładkimi) oraz ze względu na technologię wykonania (rury bez szwu i rury ze szwem).

Rury ze szwem

Tego typu rury stalowe powstają w wyniku połączenia (spawanie, zgrzewanie) arkuszy oraz taśm stalowych. Duża zaletą takie metody jest możliwość stworzenia rur o dowolnej średnicy. Rury ze szwem cechują się także atrakcyjną ceną oraz odpornością na skrajne temperatury i właśnie z tego powodu są wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle.

Rury bez szwu

Rury stalowe bez szwu nie posiadają żądnych połączeń dzięki czemu charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz szczelnością. Wykorzystywane są głównie jako element rurociągów i gazociągów. Powstają w wyniku dwóch metod wytwarzania: na zimno i gorąco. W metodzie na zimno poprzez walcowanie uzyskuje się rury o mniejszych średnicach. Metoda wytwarzania rur na gorąco polega na wycinaniu z rozgrzanego metalu otworu i walcowaniu.

Rury stalowe oferta w mieście Kielce

udostępnij